تبلیغات
عزم عاشق - راز متوسلیان، کوتاهی یا ...؟!

احمد متوسلیان(فرمانده قوای محمد رسول الله(ص) در لبنان)، سید محسن موسوی(کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت)، کاظم اخوان(خبرنگار و عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی) و تقی رستگار مقدم(از یاران احمد متوسلیان) در بعد از ظهر 14 تیر1361، در حالی که با یک دستگاه اتومبیل رسمی دیپلماتیک در جاده ساحلی طرابلس- بیروت به سوی بیروت حرکت می کردند، در پست بازرسی"برباره" توسط شبه نظامیان مسیحی موسوم به نیروهای فالانژیست، متوقف و ربوده شدند. شواهد حاکی از آن است که نیروهای فالانژ به سرکردگی "ایلی حبیقه" و "سمیر جعجع" این 4 نفر را ربوده و پس از مدتی آنها را تحوی رژیم صهیونیستی داده اند.

در حالی که جناب آقای رفسنجانی، طی سال های 61، 64، 65، 67، 69 و 75 برای آزادی ده ها گروگان امریکایی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و ... واسطه و میانجی شده اند، حتی برای یک بار هم که شده- تاکید می شود حتی برای یکبار- آزادی گروگان های غربی را مشروط به آزادی 4 گروگان ایرانی نکردند. ایشان بارها ادعا کرده اند که به خاطر ملاحظات انسان دوستانه، در آزادسازی گروگان های غربی کمک کرده اند. آیا از نظر ایشان، احمد متوسلیان و همراهانش و خانواده های آنان جزء انسان به شمار نمی آیند؟ چرا این ملاحظات انسان دوستانه فقط شامل حال گروگان های غربی می شود؟

نکته جالب آن که نه تنها در یادداشت های روزانه تیرماه 61 جناب آقای هاشمی اثری از ماجرای ربوده شدن احمد متوسلیان و همراهانش دیده نمی شود، بلکه تا پایان سال61 نیز حتی برای یکبار هم که شده هیچ اشاره ای به ماجرای ربوده شدن آنها نمی کنند! حتی تا مدت ها پس از پایان سال61 نیز اثری از احمد متوسلیان در یادداشت های روزانه ایشان دیده نمی شود!

آیا ملت مسلمان ایران باور می کند که این مسئله از روی فراموشی و غفلت بوده است؟! آیا انجام ندادن هیچ اقدام عملی برای آزادسازی احمد متوسلیان و همراهانش - در برابر آزادسازی گروگان های غربی- را باید مسئله ای کاملا تصادفی و از سر غفلت حساب کرد؟!

بخشی از کتاب " راز قطعنامه" نوشته ی کامران غضنفری، انتشارات کیهان، صفحات213-215


برچسب ها: احمد متوسلیان، گروگان های ایرانی، راز قطعنامه، هاشمی رفسنجانی، اسرائیل، گروگان های امریکایی،  

تاریخ : دوشنبه 14 تیر 1395 | 01:45 ق.ظ | نویسنده : رها | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.