تبلیغات
عزم عاشق - پاینده باشی شهر من

اینجا آمل است شهر هزار سنگر. صدای مرا از قلب انقلاب اسلامی می شنوید. به مناسب حماسه بزرگ و جاودان مردم شهیدپرور شهر هزار سنگر آمل( ششم بهمن سال60)، متن زیر، گزیده سخنان امام خامنه ای در جمع مردم آمل در تاریخ 77/3/21 تقدیم می گردد.

شهر شما هم در گذشته و هم در دوران انقلاب، شهر درخشانى بوده است؛ تاریخ درخشانى پشت سر این مردم مؤمن و خونگرم است. مردم شهر آمل در گذشته-در دورانى كه شمشیر مبارزان در سرتاسر دنیاى آن روز پیش مى‏ رفت-در مقابل شمشیرها تسلیم نشدند؛ اما پیام حقّ و حقیقت را از خاندان پیامبر، با عاطفه و محبّت و عشقى كه به آن خاندان داشتند، دریافت كردند.

این‏جا جزو معدود مناطقى است كه مردم، اسلام را از خاندان پیامبر، بدون واسطه فرا گرفته و آموخته‏ اند. پایگاه ولایت است؛ محل توجّه خاندان پیامبر علیهم‏الصّلاةوالسّلام است. منطقه شما نقطه‏ اى است كه قدیمی ترین حكومت هاى علوى در آن تشكیل شده است. بزرگان خاندان پیامبر - مثل داعى كبیر و ناصر كبیر و بقیه خاندان حسنیّون - و اولاد پیامبر علیهم‏الصّلاةوالسّلام، با تكیه به مردم این منطقه توانستند پرچم اسلام، پرچم ولایت و پرچم معارف زلال قرآنى را در این منطقه برافرازند و مردم را از این سرچشمه زلال، سیراب كنند. لذا در طول زمان، علماى بزرگ - چه فقها، چه فلاسفه، چه مورّخین و چه عرفاى نامدار - از این منطقه برخاسته ‏اند.

وقتى كه به فهرست كتابخانه‏ ها و مفاخر علمى دنیاى اسلام و شیعه مى‏ نگریم، بارها و بارها نام آمل و نسبت آملى را ملاحظه مى‏ كنیم. فقیه، فیلسوف، عارف، شاعر و بزرگانى از این منطقه برخاسته‏ اند كه هر كدام از آنها ستاره درخشانى در آسمان معارف و فرهنگ اسلامى هستند. این‏جا پایگاه فرهنگ اصیل و ریشه‏ دار اسلام و تشیّع است. خدا را شكر بر این منطقه این‏قدر با بركت.

بعد از دوران انقلاب، وقتى كسى نگاه مى ‏كند مى‏ بیند این منطقه یكى از مناطقى است كه توانست حركت ماندگارى براى تحكیم انقلاب، از خود نشان دهد. قبل از جنگ و در اثناى جنگ، در مقابله با دشمن متجاوز به مرزها، تعداد شهیدان این منطقه و همچنین جانبازان زیاد است. بالاتر از همه اینها در مقابله با ضدّ انقلاب داخلى كه خیال مى ‏كرد خواهد توانست عَلَم مخالفت با اسلام و انقلاب اسلامى را در این منطقه به اهتزاز درآورد، شما مردم، شما جوانان و بسیجیان، شما زن و مرد، افراد این شهر و یكایك مردم توانستید شهر خودتان را شهر هزار سنگر كنید. در واقع شهر خودتان را به صورت سنگر اسلام و سنگر انقلاب درآورید. 

گوارا باد بر شما این جایگاه مستحكم و این ثبات قدمبرچسب ها: حماسه ششم بهمن آمل، ششم بهمن سال 60، هزارسنگر،  

تاریخ : یکشنبه 5 بهمن 1393 | 11:45 ب.ظ | نویسنده : رها | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.