تبلیغات
عزم عاشق - ایام محسنیه!

"محرم و صفر تمام شد ولی ما تا به ابد عزادار حسینیم. حلول ماه ربیع مبارک" پیامکی که یک هفته پیش بین عزاداران حسینی پخش شد. با حلول ماه ربیع هر سال حس می کنم گویا روزهای سخت و سنگینی گذشت. دلم کمی آرام می گیرد. 

سفر کوتاهی داشتم به شهر مقدس قم و زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها. چیزهای عجیبی در شهر مشاهده می کردم؛ برای بار اول بود می دیدم که ماه صفر تمام شده ولی بعضی هیئت ها هنوز با قوت به کار خود ادامه می دهند! ایستگاه صلواتی، مجلس روضه و ... برایم عجیب بود! با خود گفتم تو رو خدا بس کنید دیگر! دو ماه کم بود؟ درست است که نباید هیئت ها تعطیل شود و هفته ای حداقل یکبار روضه امام حسین برگزار شود ولی چیزی که من دیدم متفاوت با یک مجلس روضه معمولی هفتگی بود! با کمی کنجکاوی فهمیدم قضیه از چه قرار است! ایام محسنیه! گویا از اول صفر تا نهم ربیع را به مناسب فاجعه ی کشته ی شدن حضرت محسن(ع) مجلس عزا می گیرند و عده ای هم آن را ختم می کنند به مراسم "عمر کشون"! می گویند مگر حضرت محسن فرزند حضرت زهرا(س) و امیر المومنین(ع) نبوده که مظلومانه کشته شده؟ ولو اینکه جنین بوده باشد؛ می گویم حرف شما درست! خب روز شهادت ایشان و شب قبل از آن مراسم بگیرید ایام دیگر چه صیغه ایست؟ مگر امام حسن(ع) فرزند حضرت زهرا و امیر المومنین(ع) نبوده؟ چطور برای ایشان از ده روز قبل ایام حسنیه نمی گیرید؟ حضرت زینب چطور؟ اصلا چرا برای ولادت شان یک هفته یا یک دهه را جشن نمی گیرید؟ طوری نشان می دهید که هرکس نداند فکر می کند شیعه مکتب غم و عزاست و سراسر سال مشغول عزاداری ست! این ها بدتر مردم را از اسلام و شیعه دور می کند! به قول استاد رحیم پور اگر نصف سال ایام عزاداری باشد دیگر رغبتی برای مردم نمی ماند و عادی سازی می شود؛ قداست زدایی از ایام اهل بیت می شود! و جالب تر آنکه کوته فکران تهمت ضد اهل بیت بودن هم می زنند!

ایام محسنیه هم به نظر حقیر چیزی جز بذر نفاق نیست! و ایضا مراسم عمر کشون! آغاز امامت امام زمان(عج) کم چیزی نیست که از آن غافل شویم چرا برای آن جشن باشکوه نمی گیرید؟ چرا همیشه درصدد هستید که از خط قرمز ها عبور کنید؟ چرا می خواهید اتحاد امت اسلام را از بین ببرید؟ چرا اصرار دارید دست روی نقاط حساس بگذارید؟ والله اگر شیعه خود به تنهایی (نمی گویم اسلام) متحد شود و اسلام ناب را به نمایش بگذارد هیچ کس حق کوچکترین تعرضی به این مکتب اهل بیت را به خود نخواهد داد. چرا که حق همیشه دل های آماده را پیدا خواهد کرد. 

اللهم عجل لولیک الفرج


              لطفا در نظر سنجی فعال وبلاگ شرکت کنید


برچسب ها: ایام محسنیه، بدعت در عزاداری، استاد رحیم پور ازغدی،  

تاریخ : چهارشنبه 10 دی 1393 | 12:43 ب.ظ | نویسنده : رها | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.